Saturday 26 January 2019

Premier Division

14:00
Acton FC
  • Niall Challinor 10'
  • Danny Trow 18'
  • Niall Challinor 40'
3 - 4 Full time
Airbus UK Broughton Youth
  • George Peers 38'
  • George Peers 50'
  • Oliver Lanceley 56'
  • Stuart McHarrie 75'
14:00
Bellevue FC
  • Joao Da Silva 86'
1 - 5 Full time
Borras Park Albion FC
  • Lewis Evans 4'
  • Callum Roberts 16'
  • Jack Planley 33'
  • Jack Planley 71'
  • Ben Williams 89'
14:00
Brymbo Victoria FC
P - P
Flint Mountain FC
14:00
Mold Town United FC
  • Terry Nicholas 12'
  • Brandon Jones 27'
  • Steve Wilson 34'
  • Alun Wilson 42'
  • Brandon Jones 61'
  • Simon Howells 77'
6 - 1 Full time
Bradley Park FC
  • Tom Duckett 81'
14:00
Penyffordd Lions FC
  • Iwan Edwards 15'
  • Ryan Ankers 50'
  • Matty Holmes 62'
  • Marcus Davies 66'
  • Matty Holmes 73'
  • Ryan Ankers 77'
  • Iwan Edwards 85'
7 - 2 Full time
Caerwys FC
  • Ashley Lloyd 36'
  • Deniol Bower 71'

Saturday 19 January 2019

Veterans

14:00
Shotton Steel Vets
  • Darren Pritchard 31'
  • Darren Pritchard 44'
  • Paul Whittaker 46'
  • Tommy O'Neil 90'
4 - 3 Full time
Point of Ayr Vets
  • Steve Stoke 39'
  • Wayne Lewis 74'
  • Steve Stoke 81'

Horace Wynne Cup 18-19 - Round 1

13:30
Borras Park Albion FC
  • Lewis Evans 77' (Pen)
1 - 4 Full time
Flint Mountain FC
  • Jon Edmonds 11'
  • Dean Hughes 16'
  • Jimmy McGlone 39'
  • David Walkiewicz 90' (Pen)
13:30
Bradley Park FC
  • Rhys Williams 60'
  • John Griffiths 93'
2 - 6 Full time
Brymbo Victoria FC
  • Scott Allen 24'
  • Joe Humphreys 31'
  • Danny Edwards 32'
  • Taylor Keefe 55'
  • Alex Edwards 85'
  • Scott Allen 86'
13:30
Caerwys FC
0 - 3 Full time
Airbus UK Broughton Youth
  • Josh Wright 57'
  • George Peers 65'
  • Stuart McHarrie 80'
13:30
Connahs Quay Nomads U18
3 - 0 Full time
Bala Town U19
Bala unable to field a Team
13:30
Mold Town United FC
  • Brandon Jones 50'
  • Alun Wilson 58' (Pen)
  • Owen Pierce 71'
  • Steve Wilson 83'
4 - 3 Full time
Llay U19
13:30
Penyffordd Lions FC
  • Ryan Ankers 18'
  • Marcus Davies 32'
  • Dan Lee 85'
3 - 2 Full time
Acton FC
  • Lucas Godfrey 56'
  • Niall Challinor 60'

Saturday 12 January 2019

Premier Division

14:00
Acton FC
  • Adam Roberts 15'
  • Seb Kidd 78'
2 - 1 Full time
Caerwys FC
  • Josh Richardson 22'
14:00
Airbus UK Broughton Youth
  • Owen Payne 16'
1 - 0 Full time
Mold Town United FC
14:00
Brymbo Victoria FC
  • Tom Holmes 4'
  • Scott Allen 27'
  • Alex Edwards 41'
  • Gary Evans 46'
  • Gary Evans 48'
  • Tom Holmes 58'
  • Finley Dyer 58'
  • Danny Edwards 60'
  • Paul Messham 70'
  • Taylor Keefe 74'
  • Paul Messham 79'
  • Jack Parry 88' (OG)
12 - 0 Full time
Bellevue FC
14:00
Connahs Quay Nomads U18
0 - 5 Full time
Penyffordd Lions FC
  • Paul Jones 1'
  • Ben Bailey 8'
  • Matty Holmes 41'
  • Matty Holmes 77'
  • Matty Holmes 89'

Saturday 5 January 2019

Veterans

14:00
Connahs Quay Nomads Veterans
  • Matthew Tanton 4'
  • Craig Worthington 9'
  • Leon Bowen 15'
  • Matthew Tanton 28'
  • Leon Bowen 31'
  • Leon Bowen 49'
  • Matthew Tanton 62'
  • Leon Bowen 70'
  • Leon Bowen 83'
  • Craig Worthington 88'
10 - 3 Full time
Rhewl Veterans FC
  • Dyfan Lloyd 19'
  • Deep Morris 47'
  • John Jones 77'

Latest news

League Applications are now being taken
General League Applications are now being taken

Applications are now being taken for entry into the Premier Division and Veterans League.

Mold Town Utd and Flint Mountain Progress to Cup Final
General Mold Town Utd and Flint Mountain Progress to Cup Final

Mold Town United and Flint Mountain to face each other in Presidents Cup Final.

Wrexham Community Cup
General Wrexham Community Cup

After winning the Wrexham Community Cup last Season, Bellevue FC take on Wrexham Disabled Supporters Association on Sunday 17th March 1.00pm ko

North East Wales Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe